Loupeže, vydírání a vyhrožování: Jindřichohradečtí kriminalisté dopadli pětici mladíků

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JINDŘICHOHRADECKO – Jindřichohradeckým kriminalistům se podařilo objasnit několik trestných činů. Těch se od června do srpna letošního roku dopouštěla pětičlenná parta mladíků z Jindřichohradecka, kteří se nyní budou za své jednání zodpovídat před soudem.

Jak informovala policejní mluvčí Věra Mžiková, mladíci ve věku od 17 do 19 let se svého protiprávního jednání dopouštěli na různých místech Jindřichova Hradce. Skutků se dopouštěli v některých případech společně, jako pětičlenný gang, jindy jako dvojice, či trojice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„První z případů se odehrál počátkem června na sídlišti Hvězdárna. Tady skupinka poškozeného obklíčila a požadovala od něho peníze. Jelikož u sebe žádné neměl, sebrali mu energetický nápoj. Koncem června v místní části Otín, v jednom případě sebrali poškozenému pod pohrůžkou násilí elektronikou cigaretu a dále ve stejný den tohoto poškozeného s jeho dalšími dvěma kamarády fyzicky napadli,“ uvedla policejní mluvčí.

O pár dní později čtyřem poškozeným vyhrožovali ublížením na zdraví. Začátkem července letošního roku pak v parku pod Gymnáziem Vítězslava Nováka opět čtyřem poškozeným pod pohrůžkou násilí prohledali batohy, kdy z jednoho odcizili Powerbanku a prsten. Na začátku měsíce srpna poblíž křižovatky ulic Václavská a U Nemocnice zase pod pohrůžkou násilí donutili poškozeného k vydání příruční tašky.

Mladící se nyní budou za své protiprávní jednání zodpovídat u soudu.