Prachatičtí kriminalisté dopadli dealera drog. Čeká ho soud

Dealer drog na Prachaticku dopaden (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Prachatičtí kriminalisté ve středu zadrželi sedmatřicetiletého muže, který doma pěstoval marihuanu. Část měl pro svou potřebu  a zčásti ji poskytoval dalším uživatelům na Prachaticku. Kromě toho dalším osobám distribuoval také pervitin. Muž je stíhán na svobodě a hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let.

Sedmatřicetiletý muž od roku 2020 do roku 2023 opakovaně pěstoval vedle svého domu v jedné obci na Netolicku marihuanu. „Obviněného včera zadrželi po předchozím souhlasu státního zástupce kriminalisté v místě bydliště, kde také provedli domovní prohlídku. Při té se jim podařilo zajistit nejméně tři rostliny konopí, které obviněný již nestačil dosušit,“ sdělila policejní mluvčí Martina Joklová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podle informací policie muž usušenou marihuanu z let 2020 až 2022 v celkovém množství nejméně 900 gramů zčásti sám spotřeboval a zčásti poskytoval dalším osobám na Prachaticku. V tomto období dále prodával či jinak distribuoval dalším osobám na Prachaticku také pervitin. Šlo o množství nejméně 20 gramů, čímž takto získal finanční částku ve výši více jak 100 000 korun.

Prachatičtí kriminalisté již zahájili trestní stíhání. Muž je obviněný z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Prachatičtí kriminalisté obviněného dále stíhají na svobodě. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ doplnila Joklová.

Dealer drog na Prachaticku dopaden (zdroj Policie ČR)
Dealer drog na Prachaticku dopaden (zdroj Policie ČR)
Dealer drog na Prachaticku dopaden (zdroj Policie ČR)