Policisté řeší dva případy vloupání do automobilů. Hledají případné svědky

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

TÁBORSKO – O uplynulém víkendu vyšetřovali policisté na Táborsku dva případy vloupání do osobních automobilů. V prvním případě neznámý pachatel z vozidla nic neodcizil, ale majiteli vznikla škoda za několik tisíc korun. V druhém případě si zloděj odnesl doklady, autolékárničku a nářadí. Policisté hledají případné svědky.

O obou případech informovala policejní mluvčí Lenka Pokorná. „K prvnímu z nich došlo v nočních hodinách z 20. na 21. října 2023. Zloděj se po rozbití bočního okna vloupal do osobního vozidla značky Škoda Citigo červené barvy, které prohledal, ale nic neodcizil. Přesto majiteli způsobil škodu za nejméně pět tisíc korun. Vozidlo bylo zaparkované Lužnické ulici v blízkosti domu číslo 802 v Sezimově Ústí I,“ upřesnila Pokorná. Případ šetří policisté ze Sezimova Ústí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podobný případ šetřili i policisté v Táboře. Zde se zloděj v nočních hodinách z 21. na 22. října vloupal do osobního automobilu tovární značky Renault, které bylo zaparkované v Klokotské ulici před domem číslo 122/18 v Táboře. „Po překonání uzamčených dveří odcizil doklady od vozidla, autolékárničku, bourací kladivo a aku vrtačku. Způsobil škodu za více než 28 tisíc korun. Po zloději i odcizených věcech pátrají táborští policisté,“ doplnila policejní mluvčí.

Policisté žádají o pomoc případné svědky. „Jakékoliv poznatky, které by přispěly k objasnění těchto skutků, sdělte policistům na jejich služebnách v Soběslavské ulici číslo 2763 v Táboře a v Divadelní ulici číslo 212 v Táboře či telefonních linkách 974 238 730 v případě vloupání v Sezimově Ústí a 974 238 700 v případě vloupání v Táboře,“ žádá Pokorná.