Jel v protisměru a řídil bez řidičáku. Nebyl to jeho jediný prohřešek

ilustrační foto (zdroj commons.wikimedia.org/Chmee2)

TÁBOR – Na konci minulého týdne zastavila hlídka městské policie v Táboře řidiče, který projížděl jednou z ulic města v protisměru. Při kontrole se ale nestačili divit, protože to nebylo jediným řidičovým prohřeškem.

Hlídka táborské městské policie řidiče zastavila ve čtvrtek 19. října v půl dvanácté v noci v Budapešťské ulici v Táboře. Důvod jeho počínání byl strážníkům zřejmý krátce poté, co jednatřicetiletého muže vyzvali k předložení řidičského průkazu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Dotyčný muž řidičský průkaz vůbec nevlastnil. Dále vyšlo najevo, že si klíče od vozu ´zapůjčil´ bez vědomí jeho majitele. Pro podezření ze spáchání trestného činu jej strážníci omezili na osobní svobodě a přivolali na místo hlídku Policie České republiky,“ popsal situaci na místě zástupce velitele Městské policie Pavel Šimek.

Při kontrole, zda u sebe řidič nemá nějakou zbraň, nalezli strážníci sáček se sušenou rostlinou připomínající marihuanu. „Provedená dechová zkouška vyloučila požití alkoholu tímto výtečníkem, testu na drogy se však podrobit odmítl,“ dodal Šimek.