Poznejte dějiny na modelářské výstavě

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Zkoušeli jste si doma někdy postavit model letadla, či auta? Jak vám to šlo? Pokud ne příliš dobře, přijďte se podívat na výstavu a zjistěte, jak to dělají odborníci. A jestli jste se svou prací spokojeni, pochlubte se! Soutěž Jihočeský kapr 2023 je totiž otevřená všem.

Modelářství v pojetí, jak vám jej představí výstava, slouží k poznávání dějin a historie nejen válečných konfliktů, ale i rozvoje průmyslu a techniky vojenské i civilní. Takový model nevyrobíte jen tak z fleku. Musíte se nejprve seznámit s historií konkrétních typů letounů a získat hluboké znalosti o dějinných událostech a souvislostech. Modeláři sami vám jistě rádi svou práci představí. A na co se můžete těšit? K vidění budou letadla, vojenská technika, lodě i auta v měřítku 1/100, 1/24, 1/72, 1/48, 1/32, 1/35 atd. Do soutěže se mohou přihlásit nejen registrovaní modeláři, ale i široká veřejnost. Máte doma něco, čím byste se chtěli pochlubit? Neváhejte!

Přijďte obdivovat zručnost modelářů. Načerpejte inspiraci. Možná zrovna hledáte náplň svého volného času, nebo zábavu pro vaše malé ratolesti. Jednodenní výstava a soutěž plastikových modelů Jihočeský kapr 2023 vám může nabídnout obojí. Tak neváhejte a vydejte se společně 4. listopadu do Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. Výstava je přístupná od 9. hodin.