Prachatice přivítají světoznámý automobilový šampionát

PRACHATICE – Znáte největší motoristickou akci v České republice, která se pořádá na území tří států? Řeč je o významné automobilové události, která nese název Central European Rally a právě míří na Prachaticko. Vydejte se obdivovat závodní vozy, přijďte si pro podpis oblíbeného závodníka na autogramiádu a sledujte, jak posádky zvládnou přezouvání pneumatik.

Akce startuje na Hradčanském náměstí v Praze. Odtud se posádky přesunou přes řadu náročných rychlostních zkoušek do Prachatic. Tady vás čeká tzv. přeskupení, které se odehraje na Velkém náměstí. Chcete získat podpis známého jezdce? Tak na náměstí setrvejte, protože právě tam bude probíhat autogramiáda takových jmen jako Sébastien Ogier, Kalle Rovanperä, Ott Tänak, Thierry Neuville, nebo Elfyn Evans. Baví vás dívat se na přezouvání pneumatik? Nejste sami, tato činnost patří vždy k těm velmi divácky atraktivním. Jak to posádkám půjde, uvidíte na Horním náměstí nad ulici Menšíkova.

Nenechte si ujít atraktivní podívanou světového formátu! První závodníci Central European Rally se objeví na Velkém náměstí v Prachaticích 27. října ve 12.45 hod. a zdrží se tam do 16. hodin. Přezouvání pneumatik bude ukončeno v 16.30 hodin.