Kriminalisté na jihu Čech vyšetřují vraždu. Tělo našel turista na hřbitově

Jihočeští kriminalisté vyšetřují s rakouskými kriminalisty vraždu ženy (zdroj Policie ČR)

ČESKOKRUMLOVSKO – Vyšetřování vraždy ženy propojilo české a rakouské kriminalisty. Tělo nalezl náhodný turista o víkendu na hřbitově v Pohoří na Českokrumlovsku. Rakouští kriminalisté aktuálně pátrají po podezřelém muži.

O případu dnes informoval policejní mluvčí Jiří Matzner. Zavražděnou ženu nalezl náhodný turista v sobotu kolem poledne na hřbitově v Pohoří na Českokrumlovsku, na české straně hranice. Jihočeská mord parta rozjela ihned pátrání. „Kriminalisté provedli ohledání těla, místa nálezu i širšího okolí. Nařízena byla také soudní pitva, která potvrdila násilnou smrt. Jak se tělo zavražděné dostalo na hřbitov v Čechách, není jasné,“ sdělil Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kriminalisté proto žádají širokou veřejnost o pomoc. „Každý, kdo se pohyboval v okolí Pohoří, zvlášť kolem hřbitova nebo na silnici Pohořím vedoucí až ke státní hranici a má ve vozidle palubní kameru, ať kontaktuje policisty na lince 158,“ žádá policejní mluvčí.

Důležití jsou i turisté, kteří na Pohoří nebo v jeho okolí fotografovali. Také oni by měli kontaktovat policisty. „Kriminalisty zajímá období od čtvrtečního večera 26. října 2023 minulý týden do sobotního poledne. Jde o velmi závažný zločin, kriminalisté prověří každou stopu,“ dodává Matzner.

Jihočeští kriminalisté vyšetřují s rakouskými kriminalisty vraždu ženy (zdroj Policie ČR)
místo nálezu těla (zdroj Policie ČR)
hřbitov v Pohoří – mapa (zdroj Policie ČR)