Dobrá zpráva pro řidiče! Lomnice nad Lužnicí je opět průjezdná

Lomnice nad Lužnicí je opět průjezdná (zdroj ŘSD ČR)

JINDŘICHOHRADECKO – Řidiči již od středy opět projedou bez výraznějších omezení silnicí I/24 na průtahu města Lomnice nad Lužnicí. Pro letošní rok tak končí stavební práce na více než 1 200 metrů dlouhém úseku komunikace.

Silnice je hlavním tahem z Veselí nad Lužnicí na rakouské hranice. Proudí tudy denně kromě tisíců osobních automobilů také těžká nákladní doprava. Ta tvoří více než 20 procent všech projíždějících vozidel. Silnice procházející městem už i vzhledem ke svému stáří vykazovala řadu závad, které bylo nutné odstranit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Komunikace byla porušena plošnými trhlinami a deformacemi a její povrch byl narušen i hloubkovou korozí přecházející až do formy výtluků. Během opravy byl vyměněn kryt vozovky a v místech konstrukčních poruch došlo k potřebné sanaci podloží. Součástí stavebních prací byla dále i výměna betonové přídlažby a oprava ochranných ostrůvků přechodů pro chodce,“ popsal rozsah prací mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Adam Koloušek.

Celý opravovaný úsek silnice I/24 začíná na začátku města ve směru od Veselí nad Lužnicí a končí zhruba 11 metrů za křižovatkou s ulicí Třeboňské předměstí. „V letošním roce prošla opravou silnice v centrální části města v úseku mezi Nádražní a Budějovickou ulicí. Zbytek komunikace bude opraven na jaře příštího roku. Pro Ředitelství silnic a dálnic provedla stavební úpravy společnost EUROVIA CS, a.s. za cenu sedmnáct a půl milionu korun bez DPH,“ upřesnil Koloušek.

Lomnice nad Lužnicí je opět průjezdná (zdroj ŘSD ČR)
Lomnice nad Lužnicí je opět průjezdná (zdroj ŘSD ČR)
Lomnice nad Lužnicí je opět průjezdná (zdroj ŘSD ČR)