Strážníci odhalili záškoláka. Pokuřoval cigaretu ukrytý za supermarketem

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jedenáctiletého chlapce kouřícího cigaretu za nákladovou rampou supermarketu v Suchém Vrbném načapali ve čtvrtek dopoledne strážníci českobudějovické městské policie. Jak se ukázalo, hoch se do školní lavice toho dne nechystal.

Hlídka městské policie ve spolupráci se zaměstnanci sociálního odboru magistrátu města prováděla ve čtvrtek 2. listopadu 2023 kontrolu zaměřenou na vyhledávání osob bez domova. „Při průjezdu Dobrovodskou ulicí strážníci náhle spatřili zjevně nezletilého chlapce, který postával u nákladové rampy zdejšího supermarketu s cigaretou v ruce,“ popsala mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jak se později ukázalo, chlapec byl toho dne v ranních hodinách s jedním z rodičů u lékaře. Jenomže potom, co měl směřovat do školy, se rozhodl udělat si volný den. „Strážníci za doprovodu sociálních pracovníků chlapce předali v místě bydliště do rukou jeho matky. O události informovali i zaměstnance školy, kam jedenáctiletý chlapec dochází,“ uvedla mluvčí městské policie.

Případem se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.