České Budějovice: Město koupilo budovu pošty, plánuje její další využití

zdroj Mapy.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Na konci října schválila Rada města odkoupení pozemku o výměře 1262 metrů čtverečních, jehož součástí je budova pošty v Nádražní ulici formou elektronické aukce. Podle vedení města je objekt udržovaný a z hlediska dopravy strategický.

Aukce se uskutečnila 3. listopadu od 11:00 do 12:00 hodin. „Město učinilo minimální příhoz stanovený Českou poštou, a to ve výši kupní ceny 38 milionů korun bez DPH. Jediným účastníkem E-aukce byly České Budějovice,“ přiblížil průběh náměstek primátorky Tomáš Bouzek. Kupní smlouva k podpisu bude podle jeho slov odeslána poštou do 10. listopadu 2023.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Objekt je udržovaný a z hlediska dopravy strategický, například při případném rozšiřování Nádražní ulice, budování cyklostezky a podobně. Můžeme také rozšířit nabídku služeb k vlakovému nádraží. Počítáme s využitím hlavně pro cykloturisty. Místo balíků a listovních zásilek tam bude půjčovna a úschovna kol a o dalším využití objektu budeme ještě jednat,“ dodává 1. náměstek primátorky Petr Maroš.