Žena prodávala boty za 800 korun. Přišla o několik desítek tisíc

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

STRAKONICKO – Policisté na Strakonicku vyšetřují další podvod při prodeji zboží přes internet. Žena inzerovala prodej zdravotní obuvi. Ozvala se jí paní se zájmem o koupi, která jí odeslala odkaz na Balíkovnu s přihlášením do internetového bankovnictví. Poté prodávající ještě potvrdila kód služby Smart klíč a podvod byl na světě. Žena místo prodeje přišla o několik desítek tisíc.

O případu informovala policejní mluvčí Jaromíra Nováková. „Šestapadesátiletá žena z Blatenska inzerovala prodej zdravotní obuvi na inzertních internetových portálech. Přes Messenger se jí ozvala paní se zájmem o koupi inzerovaného zboží,“ uvedla mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zpočátku se vše zdálo být v pořádku. „Paní požádala zaslání balíčku přes Balíkovnu a požadovala sdělení čísla účtu, na který má peníze poslat. Požadovala také e-mailovou adresu k zaslání potvrzení, že si Balíkovna balíček převezme následující den. Dalším krokem byla zpráva zaslaná na e-mail s požadavkem k potvrzení Balíkovny a odkaz na ni s následným přihlášením do internetového bankovnictví,“ popsala Nováková.

Žena zadala své přihlašovací údaje do svého bankovnictví a tady nastala chyba. „Ženě poté přišla SMS zpráva z banky, že jí byla aktivována služba Smart klíč a kód, který potvrdila. Pak už jen následovala komunikace s údajnou Balíkovnou přes aplikaci WhatsApp týkající se samotného zboží a jeho převzetí. Poslední zpráva přišla na Messenger, která potvrzovala objednávku a zaslání peněz za zboží na účet,“ doplnila policejní mluvčí.

Žádné peníze ale prodávající ženě na účet nepřišly. Naopak z účtu bylo neoprávněně odčerpáno sto tisíc korun.

Internetové podvody jsou podle informací policie téměř na denním pořádku. Policisté proto varují občany, aby byli obezření a nevyplňovali nikam své přihlašovací údaje k bankovním účtům a nepotvrzovali žádné kódy. Podvodníci jsou předem připravení, mají příjemné vystupování a působí velmi důvěryhodně.