Sjížděl z dálnice a zdemoloval svodidla. Policie hledá viníka i svědky

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TÁBORSKO – Zřejmě divoká jízda řidiče dosud neznámého automobilu skončila na konci října na dálnici D3 nehodou. Odnesla to svodidla, která byla poškozena v délce třinácti metrů. Policisté nyní žádají o pomoc případné svědky počínání tohoto neznámého řidiče.

K události došlo 31. října 2023 někdy v době od půl šesté ráno do čtvrt na tři odpoledne na dálnici D3 na 100,2 kilometru, na sjezdu u Dráchova ve směru na Jindřichův Hradec v katastru obce Řípec. „Dosud neustanovený řidič nezjištěného vozidla jel uvedeným sjezdem z dálnice D3 na silnici číslo I/23 směrem na Jindřichův Hradec. Vjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do pravých kovových silničních svodidel. Událost však neřešil, nezastavil a pokračoval v jízdě neznámo kam,“ popsala policejní mluvčí Lenka Pokorná. Poškozením silničního svodidla v délce 13 metrů způsobil škodu za nejméně čtyřicet tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté nyní vyzývají řidiče neznámého vozidla, aby se s nimi spojil a podal k události své vysvětlení. Učinit tak může na jejich služebně na exitu 70. kilometru dálnice v katastru obce Chotoviny, telefonních linkách 974 238 710, 974 238 711 či 974 238 712, případně na e-mailové adrese krpc.do.chotoviny@pcr.cz.

„Stejně tak žádáme každého, kdo byl svědkem uvedené události a mohl by k identifikaci neznámého vozidla či k ustanovení totožnosti jeho řidiče přispět jakoukoliv informací, případně by měl z události kamerový záznam, aby tyto poznatky předal policistům na výše uvedených kontaktech.