Autobusovou dopravu mezi Pískem a Prahou posílí nové spoje

ilustrační foto (zdroj mesto-pisek.cz)

PÍSEK – Mezi Pískem a Prahou bude od 11. prosince jezdit nová autobusová linka. V Písku budou moci cestující nastoupit na čtyřech místech. Spoj poté zamíří do Prahy, přičemž i v Čimelicích bude možné přistoupit.

Jak uvedla mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová, spoje budou vyjíždět ze Sedláčkovy ulice a v Písku zastaví ještě v Budějovické ulici, na autobusovém nádraží a na Pražské. Další zastávka bude v Čimelicích, konečná je v Praze Na Knížecí. Ve směru z Prahy budou cestující opět moci v Písku vystoupit na čtyřech místech.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Mám opravdu velkou radost, že občané Písku budou moci využít nové přímé spoje do hlavního města! Autobusy na trase Písek–Praha a zpět patří k velmi vytíženým a často je problém sehnat v určitých časech místenku. Bonusem je, že autobusy budou zastavovat hned na čtyřech zastávkách v Písku, což určitě řada lidí přivítá,“ řekl místostarosta Josef Soumar. Ten dodal, že město s dopravcem při plánování nové linky intenzivně spolupracovalo a zavedení nových spojů podporovalo, nikoliv však finančně.

Jak bude vypadat jízdní řád?

Ve všední dny bude autobus ze zastávky Sedláčkova odjíždět v 6:00 a v 15:07 s příjezdem do Prahy v 7:40, respektive 16:45 hodin. Z Prahy do Písku pojede 13:20 a 17:40 hodin, příjezd na zastávku Sedláčkova bude ve 14:53, respektive 19:13 hodin. V sobotu pak bude odjíždět v 10:52 a 15:52 hodin (zastávka Sedláčkova), z Prahy ve 13:20 a 20:30 hodin. V neděli bude spoj ze Sedláčkovy odjíždět v 10:52 a 15:52, z Prahy pojede ve 13:20 a 18:45 hodin. Jízdné bude 120 korun.

Na lince platí státem nařízené slevy. Jízdenky bude možné zakoupit u řidiče, na portálu idos.cz a krátce před spuštěním linky i na webu acclarsen.cz či v mobilní aplikaci dopravce, kde bude možné zakoupit cenově zvýhodněné zpáteční, nebo časové jízdenky. Zajímavostí linky bude možnost objednat si snídani do ranního spoje, a to přes mobilní aplikaci, dodávat ji bude Lahůdkářství U zlaté rybky.