Lávka u Möbelixu v Českých Budějovicích je už průchozí

Lávka u Möbelixu je už průchozí (zdroj FB Město České Budějovice)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V pondělí 27. listopadu 2023 se pro veřejnost otevřela opravená lávka u Möbelixu. Oprava začala na začátku října a i přes náročnost prací byla provedena včas. Je to již druhá lávka, která byla v posledních měsících opravena.

Jak uvedla Štěpánka Bednářová z odboru správa veřejných statků, práce začaly 9. října. I přes značnou náročnost prací byla oprava provedena včas. „Její obnova zahrnovala kompletní výměnu izolace, úpravy na horním povrchu říms a odrazné hraně. Současně došlo k výměně flexibilních mostních závěrů za povrchové s jednoduchým těsněním i k osazení příčných drenáží. Po očištění mostovky tam byla nanesena nová stěrková izolace,“ popsala Bednářová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jedná se o druhou opravenou lávku v těchto měsících (Oprava lávky do budějovické Stromovky byla dokončena v předstihu), co nyní bude opět nějaký rok bezproblémově sloužit veřejnosti. „Nyní chystáme rekonstrukci třetí lávky – Vltava střed u ZŠ Bezdrevská. Teď se připravuje a schvaluje náhradní trasa pro chodce a naše děti, aby garantovala bezpečný pohyb a dala jistotu rodičům při pohybu jejich ratolestí,“ řekl k rekonstrukci náměstek primátorky Michal Šebek.