Na jihu Čech stále vydatně sněží. Silnice E55 je neprůjezdná

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Na jihu Čech stále vydatně sněží. To po celý den komplikuje dopravu v Jihočeském kraji. Aktuálně je neprůjezdná silnice E55 vedoucí z Velešína na hranice s Rakouskem.

Bližší informace sdělil policejní mluvčí Miroslav Šupík. „Aktuálně máme neprůjezdnou silnici I/3 ve směru z Velešína na Dolní Dvořiště. Silnici blokují kamiony. Na místo míří Správa a údržba silnic a policisté,“ popsal mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Miroslav Šupík dále uvedl, že policisté evidují od půlnoci do současné doby více než 83 nehod. „Žádná z dopravních nehod nebyla vážnějšího rázu,“ dodal Šupík.

Výstraha pro Jihočeský kraj

Meteorologové také během dne aktualizovali výstrahu. Od pátečního dopoledne do nedělní půlnoci napadne v jižní polovině Čech, na Moravě a ve Slezsku 15 až 30 centimetrů nového sněhu.

„V Jihočeském kraji a na jihozápadě Kraje Vysočina očekáváme za stejné období 30 až 40 centimetrů nového sněhu,“ uvádí meteorologové.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu je od sobotního brzkého rána do nedělního odpoledne třeba očekávat tvorbu sněhových jazyků, na horách i závějí.