Sněhovou kalamitu vystřídal mráz. Na jihu Čech klesly teploty i pod -20 °C

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Předpovědi meteorologů se naplnily a Česko sevřel mráz. Nejchladněji je na Šumavě, kde místy klesla teplota pod -20 °C. Zažíváme tak pravděpodobně nejchladnější ráno této zimy.

Jak informoval Český hydrometeorologický ústav, během noci se od jihozápadu začala oblačnost roztrhávat, zároveň se utišil vítr a díky sněhové pokrývce mohly teploty klesat hluboko pod bod mrazu. Nízké teploty byly zaznamenávány hlavně v Jihočeském, Plzeňském kraji, také v jižní polovině Středočeského kraje a na Vysočině.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Například v Neumětelech a v Klatovech je kolem -17 °C, v Plzni -13 °C. K -15 °C klesla teplota v jihomoravských Dyjákovicích. Vůbec nejchladněji je na Šumavě, kde místy klesla teplota pod -20 °C, například ve Volarech dokonce až k -26 °C,“ uvedli meteorologové.

Dnešní ráno je pravděpodobně z celého týdne nejchladnější. Úterní ráno pak přinese teploty -4 až -8 °C, při slabším větru kolem -10 °C. Během dalších nocí budou minima většinou do -5 °C, ojediněle až k -7 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem nuly.