Nerespektoval dopravní značení a vjel pod viadukt. Nebyl to jediný prohřešek

zdroj Policie ČR

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ve středu 6. prosince 2023 před půl druhou jel řidič cizí státní příslušnosti nákladního automobilu Scania s návěsem, nerespektoval dopravní značení a na českobudějovické Rudolfovské třídě ve směru od Dobrovodské ulice vjel pod viadukt. Navíc to nebyl jeho jediný prohřešek.

Podle informací policie řidič nerespektoval dopravní značení o výšce mostní konstrukce a poškodil si nástavbu tahače a návěs. „Na místo byli vysláni českobudějovičtí dopravní policisté, kteří následnou kontrolou zjistili, že měl velmi ojeté pneumatiky, z kterých vyčníval drátěný kord konstrukce a dále opakovaně jezdil bez vložené digitální karty v tachografu, tedy porušoval dobu jízdy a plánované přestávky,“ sdělil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Za způsobenou dopravní nehodu mu byla na místě uložena bloková pokuta ve výši 2 000 korun a za nedodržování doby řízení a nevložením karty do tachografu mu byla uložena kauce ve výši 100 000 korun, kterou složil v hotovosti.

zdroj Policie ČR
zdroj Policie ČR
zdroj Policie ČR