Silvestrovská noc na jihu Čech podle záchranářů mezi klidné nepatřila

ilustrační foto (zdroj ZZS Jihočeského kraje)

JIHOČESKÝ KRAJ – Jihočeští záchranáři měli na Silvestra plné ruce práce. Během noci vyjížděli k dvojnásobnému počtu výjezdů oproti běžné noci. Ošetřovali úrazy i zraněné po rvačkách a samozřejmě je zaměstnávali lidé, kteří to přehnali s alkoholem. Jen v jednom případě se výjezd týkal úrazu při manipulaci se zábavní pyrotechnikou.

Poslední den roku 2023 byl podle slov mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzany Fajtlové provoz klidnější. „Od šesté hodiny ranní do osmnácté hodiny večerní vyjely posádky záchranářů na sto třicet jedna výjezdů, což je v kontextu celoročního denního průměru klidnější provoz,“ uvedla.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Silvestrovská noc už ale z hlediska počtu výjezdů mezi klidné nepatřila. „Oproti běžným nočním službám jsme zaznamenali dvojnásobek výjezdů. Zdravotnické operační středisko bylo opět posíleno o jednoho operátora, tísňová linka sto padesát pět byla tedy zajištěna sedmi operátory, kteří vyslali zdravotnické týmy na sto čtyřicet dva výjezdů,“ sdělila Fajtlová.

Záchranáři ošetřili celkem 14 dospělých a 6 nezletilých, kteří byli intoxikováni alkoholem. Vyjížděli k osmadvaceti úrazům a k většině z nich došlo pod vlivem alkoholu. Ve dvanácti případech řešili následky napadení druhou osobou.

„Raritní je statistika úrazů způsobených zábavní pyrotechnikou. Zaznamenali jsme pouze jeden takový případ. Naopak jsme vyjížděli k pacientům, u nichž došlo ke zhoršení jejich psychického stavu. Těch bylo celkem šest. Kapacita Protialkoholní záchytné stanice zůstala nenaplněna,“ doplnila mluvčí jihočeských záchranářů.