Na Plešivci v Českém Krumlově ráno hořel byt v panelovém domě

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

ČESKÝ KRUMLOV – Na českokrumlovském sídlišti Plešivec dnes ráno v jednom z bytů vypukl požár. Z domu muselo být evakuováno jedenáct osob. Několik lidí na místě ošetřili záchranáři, jeden člověk se nadýchal zplodin.

Hořet začalo pár minut před tři čtvrtě na osm ráno v panelovém domě na českokrumlovském sídlišti Plešivec II, a to v bytě v pátém patře. „Proběhla evakuace jedenácti osob, jednu osobu si převzala Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje. Požár je pod kontrolou profesionální jednotky ze stanice Český Krumlov a místní jednotky Sboru dobrovolných hasičů,“ popsala situaci na místě mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jak informovala mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová, k asistenci u požáru vyslali dvě posádky z Českého Krumlova. „Ošetřili jsme na místě tři osoby, z nichž jedna se lehce intoxikovala zplodinami hoření, ale její zdravotní stav umožňoval ji na její přání ponechat na místě. Další dvě osoby vyvázly taktéž bez zranění,“ uvedla mluvčí záchranářů.