Vedení Krumlova vydalo varování před povodní. Zasedala povodňová komise

zdroj FB Město Český Krumlov

ČESKÝ KRUMLOV – Hladina Vltavy v Českém Krumlově je na druhém stupni povodňové aktivity. Kvůli odtávání sněhu a vydatným srážkám Lipno zvýšilo odtok, a z tohoto důvodu se v odpoledních hodinách očekává rychlé a výrazné zvýšení hladiny Vltavy. Dopoledne zasedala také povodňová komise, která začala okamžitě pracovat na bezpečnostních opatřeních.

Varování před povodní zveřejnilo na svém facebookovém profilu město Český Krumlov. „Povodí Vltavy dnes dopoledne kvůli pokračujícímu odtávání sněhu a vydatným srážkám zvýšilo odtok z lipenské nádrže. Na řece Vltavě v Českém Krumlově se to projeví kolem třinácté až patnácté hodiny odpolední, kdy očekáváme rychlé a výrazné zvýšení hladiny,“ stojí v příspěvku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Město počítá, že Vltava překročí dosavadní maximální hranici. Očekávaný průtok řeky je 120 m3/s a výše hladiny na 230 centimetrech. Hladinu zvýší nejen odtok z Lipna, ale i srážky, předpověď totiž předpokládá během následujících 24 hodin cca 60 milimetrů.

Dopoledne zasedala také povodňová komise, která okamžitě začala pracovat na bezpečnostních opatřeních. „Pracovníci Služeb města připravují a rozváží pytle s pískem. Pro veřejnost se uzavírá průchod Myší dírou a důrazně doporučujeme, aby se lidé vyhnuli náplavkám. Povodňová komise je také v kontaktu s majiteli nemovitostí, které jsou v bezprostředním ohrožení,“ uvádí vedení města.

V provozu zůstává krizová linka 380 766 222, kam se mohou obracet obyvatelé s dotazy, požadavky na dodání pytlů s pískem a podobně.

Přestože se predikce stoupání hladiny týká především Vltavy, povodňová komise sleduje i řeku Polečnici. V pohotovosti jsou bezpečnostní složky.