Do Babyboxu v Budějovicích někdo odložil zdravou holčičku

ilustrační foto (zdroj ZZS Jihočeského kraje)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Do Babyboxu v Českých Budějovicích dnes odpoledne někdo odložil novorozence. Ze schránky zdravotníci vyzvedli holčičku a po nezbytných vyšetřeních ji převezli do českobudějovické nemocnice.

Informaci potvrdila mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová. „Dnes krátce před půl druhou hodinou odpolední se na Zdravotnickém operačním středisku Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje rozezněl alarm českobudějovického BabyBoxu, do kterého byl odložen novorozenec,“ uvedla mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Záchranáři vyzvedli ze schránky zdravou novorozenou holčičku. „Po provedení nezbytných vyšetření novorozence převezli na Oddělení neonatologie českobudějovické nemocnice,“ dodala Fajtlová.

Holčičku zakladatel Babyboxů Ludvík Hess pojmenoval Vlaďka Luková. „Pojmenoval jsem ji sám podle jedné dobré ženy, která před několika roky umřela, takže takhle bude žít znovu. Holčička byla zabalená do světlého froté a na hlavičce měla modrý šátek. Pupečník ošetřený šňůrkou, jak mi řekl ředitel záchranky MUDr. Marek Slabý,“ upřesnil Hess. Budějovické děťátko je šesté na záchrance a první letošní.

Není to jediný případ v poslední době, kdy na jihu Čech někdo do Babyboxu odložil děťátko. V úterý 26. prosince krátce po třetí hodině odpolední byl v táborském G – centru nalezen třetí táborský chlapeček. „Předchozí dvě jména Jaroslav a Milan připomínají památku Jaroslavy Kotalíkové, předchozí ředitelky domova seniorů. Jméno Milan upomíná na účast Milana Štěcha, tehdejšího předsedy Senátu, který se otevření zúčastnil. Novou ředitelkou je Jana Svačinová, nechť tedy jméno připomene ji. Chlapečka jsem pojmenoval Jan,“ uvedl zakladatel Babyboxů Ludvík Hess.