Nová nemocniční lékárna ve Strakonicích nabízí i raritu v obsluze klientů

Nemocniční lékárna ve Strakonicích (zdroj kraj-jihocesky.cz)

STRAKONICE – Nemocnice Strakonice bude provozovat už druhou lékárnu. Novou provozovnu slavnostně otevřela 8. ledna v obchodní zóně u Katovické ulice. Lékárna se nachází v nové Obchodní ulici za provozovnou KFC a klientům nabízí své služby od pondělí do neděle od sedmi hodin ráno do sedmi hodin večer. Jen o víkendech bude provoz přerušen polední pauzou od dvanácti do půl jedné. Novinkou, a v provozu lékáren v České republice zatím raritou, je drive-in okénko.

Pro nákup léků a dalšího sortimentu klienti buď vejdou do lékárny, nebo mohou se svým vozem zajet k takzvanému drive-in okénku. Ředitel nemocnice Tomáš Fiala řadu let přemýšlel nad možností výdeje léků, aniž by klient musel opustit svůj automobil. V nové lékárně se tento nápad podařilo zrealizovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Lidé k drive-in okénku přijedou autem a personál jim prodá a podá léky. Okénko je určeno k výdeji objednávek, rezervací, medikace z pohotovosti, ale i běžnému nákupu. Život jistě ulehčí klientům se sníženou mobilitou, ale i každému, kdo z jakéhokoli důvodu nechce nebo nemůže opustit kvůli nákupu vůz,“ nastiňuje výhody drive-in ředitel Fiala.

Nová nemocniční lékárna klientům nabízí široký sortiment léků, ale také kosmetiky a zdravotnických prostředků. Těšit se mohou na řadu nadstandardních služeb. „Nabízíme měření glykémie, konzultace, lékové poradenství a samozřejmě milý personál a příznivé ceny. Až do konce ledna budou mít zákazníci patnácti procentní slevu na volně prodejný sortiment a řadu akcí prodejních i konzultačních připravíme i v průběhu roku,“ uvedl vedoucí lékárny Jan Komrska.

Původní lékárna v areálu Nemocnice Strakonice zůstává i nadále v provozu. Otevřeno má stále od pondělí do pátku od 7:00 do 17:00 hodin. Ruší se ale její sobotní provoz, a to z důvodu celodenního víkendového provozu nové nemocniční lékárny v Obchodní ulici.

zdroj: kraj-jihocesky.cz