Na svazích jihočeských lyžařských areálů leží dostatek sněhu

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Na svazích jihočeských lyžařských areálů leží dostatek sněhu. A to i přesto, že v noci na čtvrtek na některých místech pršelo a došlo i na krátké oteplení. Vzhledem k tomu, že se blíží víkend, máme pro vás informace, které sjezdovky jsou v provozu.

Ve Skiareálu Lipno budou moci lyžaři od soboty lyžovat na 10 kilometrech sjezdovek a nově bude v provozu lanovka Lipenská. Na sjezdovkách leží okolo osmdesáti centimetrů sněhu, k tomu si můžete zabobovat na bobovacím kopci. „Spustili jsme pro vás další sjezdovky, například Lišáka Foxe, Pánskou, měřený slalom. Od soboty si navíc můžete zalyžovat na Vyhlídce, Školní a Lipenské,“ uvedli provozovatelé areálu. Večerní lyžování je pak v provozu denně od 18:00 do 21:00 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ve Frymburku leží aktuálně 60 centimetrů umělého sněhu a v provozu je sjezdovka Relax. „Počasí nám posledních pár dnů přálo a našim zasněžovačům se tak podařilo připravit i druhou sjezovku Tiger, na které se můžete sklouznout hned v sobotu,“ uvádí provozovatelé areálu.

Ski areál Kubova Huť je pro návštěvníky otevřen vždy od 9:00 do 18:00 hodin. Aktuálně tu je v provozu Lyžařský vlek Školní. V areálu této sjezdovky se navíc nachází lyžařská škola, kde vždy můžete své dovednosti pilovat pod dozorem zkušených instruktorů.