Policie hledá svědky střetu auta s chodcem na Českokrumlovsku

zdroj Policie ČR

ČESKOKRUMLOVSKO – Českokrumlovští policisté vyšetřují od minulého týdne vážnou dopravní nehodu. Řidič osobního automobilu totiž na Českokrumlovsku ve večerních hodinách přehlédl chodce a srazil ho. Chodec utrpěl zranění, s nímž musel být převezen do nemocnice.

Nehoda se stala v úterý 16. ledna 2024 okolo půl sedmé hodiny večerní na silnici první třídy číslo 3 mezi obcemi Velešín a Netřebice. „Řidič vozidla značky Škoda Rapid zde přehlédl chodce, následkem čehož došlo ke střetu pravou částí vozidla s chodcem. Následkem střetu došlo u chodce ke zranění, se kterým musel být převezen do nemocnice v Českých Budějovicích,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dosavadním vyšetřováním policisté zjistili, že před střetem měl jít chodec po nesprávné straně silnice a navíc na sobě měl mít tmavé oblečení bez reflexních prvků. „Dechová zkouška u řidiče vozidla vyšla s negativním výsledkem. Na vozidle značky Škoda vznikla škoda ve výši nejméně padesát tisíc korun,“ sdělil policejní mluvčí.

zdroj Policie ČR

Policisté nyní hledají případné svědky a především řidiče, kteří v uvedenou dobu místem dopravní nehody projížděli. „Se svými poznatky, případně záznamy z palubních kamer, se prosíme dostavte na služebnu v ulici Tovární číslo popisné 165 v Českém Krumlově nebo nás kontaktujte na telefonním čísle 974 232 250,“ žádá Šupík.