Na několika metrech naboural dům, most, lampu i policejní auto

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

ČESKOBUDĚJOVICKO – I zkušení policisté byli minulou sobotu dopoledne překvapeni, když byli přivoláni na místo dopravní nehody na Českobudějovicku. Ukázalo se totiž, že nehod bude víc. A to ještě policisté nevěděli, že škodu utrpí i jejich služební automobil.

Řidič Mercedesu v Trhových Svinech na několika stovkách metrů dokázal způsobit hned několik nehod se škodou v řádech tisíců korun. „Nejprve odřel fasádu domu, poté se mu do cesty takzvaně připletl mostek, následně lampa veřejného osvětlení a poté jiné vozidlo,“ popsala policejní mluvčí Lenka Krausová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Když se policisté dali do řešení událostí, řidič si šel údajně do vozidla zatopit. Otočil klíčkem, auto se rozjelo a nabouralo to policejní, ve kterém policisté přijeli. Za nehodami však nestál alkohol ani drogy, jak policisté na místě zjistili. „Co vlastně řidiče rozhodilo natolik, že se jeho jízda neobešla bez tolika ´ťukanců´, zjišťují českobudějovičtí policisté. Naštěstí se událost obešla bez velkých škod a hlavně se nikomu nic nestalo,“ dodala Krausová.