Opilý neosvětlený cyklista vjel do cesty řidiči automobilu. Zranili se dva lidé

Opilý neosvětlený cyklista způsobil nehodu u Třeboně (zdroj Policie ČR)

JINDŘICHOHRADECKO – Dvěma zraněními skončila nehoda, k níž došlo na začátku týdne u Třeboně. Zapříčinil jí neosvětlený cyklista, který vjel do cesty osobnímu automobilu. Jeho řidič strhl řízení, aby se cyklistovi vyhnul, automobil se několikrát otočil kolem své osy a narazil do svodidel.

Nehoda se stala v pondělí 5. února 2024 ve třičtvrtě na jedenáct večer na silnici I. třídy číslo 34 ve směru od Třeboně na obec Stará Hlína. „Řidiči VW Golf vjel náhle z pravé strany do jízdní dráhy neosvětlený cyklista. Řidič ve snaze vyhnout se střetu strhl řízení vozidla, čímž se dostal do přetáčivého smyku a při nehodě se několikrát s vozidlem otočil kolem své osy. Při tom se od vozidla oddělil motor a vozidlo poté narazilo do kovových svodidel,“ popsala policejní mluvčí Věra Mžiková.

Opilý neosvětlený cyklista způsobil nehodu u Třeboně (zdroj Policie ČR)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Při nehodě se zranili dva spolujezdci z osobního automobilu. Škoda na automobilu byla vyčíslena na 80 000 korun. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška. To už se ale nedalo říct o cyklistovi. Dvaatřicetiletý muž, který nehodu způsobil, totiž policistům nadýchal přes dvě promile alkoholu v dechu.

Cyklista se policistům také přiznal, že kolo, na kterém jel, chvíli před tím odcizil z kolostavu u autobusového nádraží v Třeboni. „Jedná se o dámské jízdní kolo bílé barvy, jehož majitele hledáme. Ten nechť se obrátí na policisty v Třeboni, popřípadě na telefonní číslo 974 244 702,“ žádá policejní mluvčí.