Kruhový objezd u autobusového nádraží v Prachaticích ozdobí sousoší

zdroj prachatice.eu

PRACHATICE – Vedení města Prachatice zvažuje, že by na kruhový objezd na příjezdu do města umístilo sousoší. Podle slov radní Růženy Štemberkové je v tuzemsku i zahraničí běžné, že jsou kruhové objezdy dozdobovány tím, co je pro dané město typické. Minulý týden tento záměr schválila rada města.

Na kruhovém objezdu při příjezdu do Prachatic by mohlo být umístěno sousoší soumara. Jako vhodná lokalita pro umístění symbolu města Prachatice byl vytipován kruhový objezd u autobusového nádraží, který se nachází mimo památkově chráněné území a byl vytipován. „Uvažovaný záměr v podobě sousoší soumara, případně soumara s koněm v plné hmotě musí projít standardním povolovacím procesem a následně bude zadáno k uměleckému zpracování,“ uvedla za odbor kancelář starosty Jana Hulešová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Realizací záměru radní pověřili paní radní Růženu Štemberkovou. „V tuzemsku i v zahraničí je běžné, že kruhové objezdy jsou dozdobovány atributy příslušných měst jako je např. Bohemia sekt, sv. Jan Nepomucký či Strakonický dudák. Významným atributem města Prachatice je právě soumar. Aktuálně poptáme významné jihočeské sochaře s přípravou návrhů možného ztvárnění,“ upřesnila důvody umístění sousoší na kruhovém objezdu radní Štemberková.