Státní zástupce zastavil stíhání útočníka z budějovické nemocnice. Víme proč

zdroj FB Nemocnice České Budějovice, a.s. - oficiální

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jihočeští kriminalisté uzavřeli závažný případ z loňského roku. Tehdy na psychiatrickém oddělení českobudějovické nemocnice zaútočil muž mačetou na zdravotnický personál. Trestní stíhání muže ale bylo zastaveno. Obviněný byl podle znalce v době činu nepříčetný.

K útoku došlo v polovině června (informovali jsme zde). „Útočník tehdy zranil čtyři osoby. Muž byl na místě zpacifikován personálem a předán policistům. Kriminalisté z Krajského policejního ředitelství útočníka obvinili z trestného činu těžkého ublížení na zdraví. Vyšetřování probíhalo vazebně,“ popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Obviněný muž byl podle znalce v době činu nepříčetný, tím pádem nebyl trestně odpovědný. „Po všech provedených úkonech na místě činu, výsleších osob a především na základě znaleckých posudků, důležitý byl duševní stav obviněného, vyšetřovatel navrhl státnímu zástupci zastavení trestního stíhání. Státní zástupce návrhu vyhověl a trestní stíhání zastavil,“ sdělil policejní mluvčí.

Soud nyní tedy podle informací policie pravděpodobně útočníkovi uloží ochranné léčení.