V Táboře došlo k potyčce mezi opilými cizinci

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

TÁBOR – Strážníci v Táboře o víkendu řešili potyčku mezi několika osobami. Po příjezdu na místo incidentu tam zastihli tři cizince, kterým zabránili v dalších útocích. Při potyčce naštěstí nebyl nikdo zraněn. Hlavní roli sehrál alkohol.

K incidentu došlo v sobotu okolo půl jedenácté hodiny večerní na Budějovické ulici v Táboře. „Podle telefonického oznámení se mělo na křižovatce s ulicí V Krátké mezi sebou vzájemně napadat asi sedm osob. Strážníci po necelých čtyřech minutách od přijetí telefonátu zastihli na místě tři cizince, kterým zamezili pokračovat v dalších útocích,“ popsal mluvčí táborské městské policie Pavel Šimek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Muž a žena, kteří na místě zůstali, tvrdili, že byli třetím přítomným fyzicky napadeni. Při incidentu nedošlo k žádnému zranění. Všichni aktéři byli ale pod vlivem alkoholu. „Údajnému útočníkovi bylo naměřeno 2,96 promile, oba napadení měli hladinu o poznání nižší. Ženě bylo naměřeno 2,29 promile a muži 2,70 promile alkoholu v dechu. Přestupek proti občanskému soužití bude rozplétat správní orgán,“ doplnil Šimek.