Odcizil revolver a plynovou pistoli. Na kontě má ale i další vloupání

zdroj Policie ČR

PÍSEK – Minulý týden písečtí kriminalisté zadrželi ozbrojeného muže. Ten opakovaně loupil na jihu Čech a zřejmě i v jiných krajích. Při jedné z krádeží odcizil revolver s náboji a plynovou pistoli. Recidivista je trestně stíhán a obvinění si vyslechl i jeho spolupachatel.

První případy vloupání do různých objektů řešili písečtí policisté i kriminalisté od prvního dne letošního roku. „Šlo o benzinovou čerpací stanici v obci Horosedly, dvě prodejny na Pražské ulici a novinového stánku na Dvořákově ulici v Písku. Pachatel se vždy násilně vloupal do prostor provozoven a bral především peníze, příruční kasy, ale také stovky krabiček cigarety, notebook i poštovní známky a výherní losy,“ popsala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. V noci ze 14. na 15. ledna se zloděj vloupal do restaurace na Písecku. Tam kromě peněž s pokladnou odcizil také uložený revolver s náboji a plynovou pistoli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kriminalisté již pracovali s konkrétní verzí možného pachatele. Ve spolupráci s příbramskými kriminalisty pak ve čtvrtek 15. února zadrželi pětatřicetiletého muže, který má mít vše na svém kontě. „U podezřelého muže zajistili právě zbraně z vloupání do restaurace, a také sáček s látkou, která je aktuálně podrobena zkoumání. Vše nasvědčuje tomu, že jde o pervitin,“ sdělila mluvčí. Kriminalisté dále rozkryli, že muži měl „krýt záda“ další podezřelý, který u vloupání figuroval jako hlídač. Mimo jiné si měl muž půjčovat automobily, kterými na místa činu jezdil, a to přes to, že má vysloven zákaz.

„Vyšetřovatel zahájil dne 16. února trestní stíhání recidivisty, pro pět případů vloupání, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, poškozování cizí věci a také nedovoleného ozbrojování. Také spolupachatel si vyslechl obvinění,“ doplnila Čuřínová Ingrišová.

Vyšetřování případu pokračuje. Škoda je zatím vyčíslena na více než 400 000 korun. Jak ale uvedla policejní mluvčí, písečtí kriminalisté na případu dále spolupracují s kolegy z dalších krajů, a tak se škoda i výčet skutků pravděpodobně dále rozšíří.