Písek bude mít ferratu. Práce omezí přístup na pěšinu kolem řeky

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PÍSEK – Tento týden se začne s budováním zajištěné skalní cesty, takzvané ferraty, která vznikne díky participativnímu rozpočtu na Václavských skalách. Kvůli tomu bude některé dny omezen přístup na pěšinu vedoucí od plovárny podél řeky a na skále pod Václavem.

„Po odborném posouzení stavu dřevin, které se vyskytují v těsné blízkosti skalního masivu, budou v následujících dnech provedeny odbornou firmou ve spolupráci s městskou společností Lesy města Písku zdravotní, redukční a stabilizační řezy vybraných dřevin. Skalní stěna, kudy povede zajištěná cesta, taktéž nástupní místo a vrcholová část ferraty, budou očištěny od nežádoucích keřových společenstev a invazivních dřevin,“ uvedl Jan Venclík z oddělení investic a rozvoje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Již dnes od rána do 16:00 probíhá těžba, kvůli které je dočasně omezen přístup na pěšinu. Chodci by měli v této době dbát zvýšené opatrnosti při průchodu touto lokalitou. Od pátku 23. do neděle 25. února pak bude do této lokality vstup zakázán, a to vždy od 8:30 do 16:00. Úsek, ve kterém bude průchod omezen, bude viditelně označen, v prostoru prací pak bude přítomna hlídka zhotovitele, která bude prostor střežit. „Žádáme proto veřejnost, aby v uvedené době respektovala značení a pokyny zhotovitele,“ uvedla mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová.

Práce budou pokračovat i v březnu, kdy budou na základě geologického posouzení terénu a pevnosti skalní stěny odstraněny uvolněné a volné kameny, případně bloky, které by svou nestabilitou mohly ohrozit uživatele ferraty nebo návštěvníky pod skalním útvarem. „Úprava povrchu skály nebude jednoduchá, odstranění nežádoucích dřevin, očištění skály a odstranění kamenů bude trvat řadu týdnů. Prostor pod skalním masivem v době probíhajících prací bude proto vyznačen, provoz pro pěší turisty a cyklisty bude v tomto úseku omezen,“ doplnil Jan Venclík.

zdroj: mesto-pisek.cz