Opilý řidič usnul v nastartovaném autě. Předtím v něm ujel deset kilometrů

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÝ KRUMLOV – Sedmačtyřicetiletý řidič pod vlivem alkoholu usedl za volant svého automobilu a vydal se na cestu do Českého Krumlova. Tady v jedné z ulic auto zaparkoval. Z automobilu ale nevystoupil a ani nevypnul motor. Důvodem bylo to, že usnul. Podezřelý muž nyní do čtrnácti dnů poputuje před soud.

Stalo se to v dopoledních hodinách ve čtvrtek 15. února 2024. „Muž po požití alkoholu usedl za volant Isuzu D-Max a následně se vydal na silnici. Cílem jeho cesty byl Český Krumlov, kde v ulici Chvalšinská vozidlo zaparkoval. Po zaparkování však řidič z vozidla nevystoupil a ani nevypnul motor. Důvodem bylo to, že ve vozidle usnul,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Šupík. Policisté následně provedenou dechovou zkouškou řidiči naměřili dvě a půl promile alkoholu v dechu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policii o případu informoval svědek. Ten si nedaleko Českého Krumlova všiml muže, který sedá za volant vozidla ve značně opilém stavu. Nezodpovědný řidič takto podle informací policie urazil vzdálenost dlouhou zhruba deset kilometrů.

Policisté sedmačtyřicetiletému muži v těchto dnech sdělili, že je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Podezřelý nyní do čtrnácti dnů poputuje před soud, kde mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodal policejní mluvčí.