Dva ozbrojení muži přepadli benzinku. Domů si pro oba přišla zásahová jednotka

ilustrační foto (zdroj Policie ČR)

TÁBORSKO – Dva muži byli v těchto dnech obviněni z loupežného přepadení, na svědomí mají ale i další krádeže. V polovině ledna tohoto roku přepadli zamaskovaní a ozbrojeni nožem a šroubovákem benzinovou čerpací stanici. Jeden z dvojice se pak vloupal také do mateřské školy nebo rodinného domu. Pro muže si přišla do jejich domovů zásahová jednotka. Hrozí jim až desetiletý pobyt za mřížemi. Oba muži jsou z Táborska a již v minulosti měli se zákonem co dočinění.

Dva muži ve věku 44 a 33 let měli v polovině ledna letošního roku zamaskovaní a ozbrojeni nožem a šroubovákem, přepadnout obsluhu benzínové čerpací stanice ve Veselí nad Lužnicí. „Dvojice odtud měla odjet kradeným automobilem. Z lupu si měli odnést peníze a cigarety. Každý z uvedených mužů měl páchat trestnou činnost, zejména majetkového charakteru, i samostatně,“ popsala policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Čtyřiačtyřicetiletý muž má mít na svědomí krádež automobilu v Táboře, která předcházela loupežnému přepadení ve Veselí nad Lužnicí. Dále měl odcizit registrační značku z vozidla v Třeboni a tři loga z vozidel v Táboře. Mladší z dvojice se pak měl vloupat do Mateřské školy v Sezimově Ústí, do rodinného domu v Soběslavi, odcizit jízdní kolo u nádraží ve Veselí nad Lužnicí a neoprávněně vniknout na oplocený pozemek ve Veselí nad Lužnicí, kde měl být vyrušen. Celková škoda byla vyčíslena na více než 130 tisíc korun.

Pro dvojici si přišla zásahová jednotka

V uplynulých dnech spadla klec a pro oba muže si přišla do jejich domovů zásahová jednotka. „Oba muži jsou v současné době obviněni ze spáchání trestných činů loupež, krádež a poškození cizí věci. Mladší z mužů byl navíc obviněn i z porušování domovní svobody. Výše uvedeného jednání se měli dopustit i přesto, že byli za obdobné činy v minulosti pravomocně odsouzeni a potrestáni,“ sdělila policejní mluvčí.

Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných do vazby, který jej akceptoval. „Soudce poslal oba muže do vazební věznice, kam je následně policisté od soudu eskortovali. V případě odsouzení jim hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Pokorná.

zdroj Policie ČR
zdroj Policie ČR
zdroj Policie ČR
zdroj Policie ČR