Podnapilý řidič přivezl autem své dítě do školy

podnapilý řidič přivezl dítě do základní školy (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Policisté na Českobudějovicku ve čtvrtek kontrolovali provoz kolem Základní a mateřské školy v Ševětíně. U jednoho z řidiču zjistili, že usedl za volant pod vlivem alkoholu. Navíc s sebou v automobilu měl i dítě, které přivezl do školy.

O případu informoval policejní mluvčí Milan Bajcura. „Ve třičtvrtě na osm ráno policisté zjistili přestupkové jednání jednačtyřicetiletého řidiče, který vezl žáka do školy. Muž byl vyzván k předložení dokladů potřebných pro řízení vozidla, což učinil a dále k provedení dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu přístrojem Dräger, čemuž se podrobil,“ popsal policejní mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Výsledek měření byl pozitivní a ukázal množství 0.8 promile alkoholu v dechu. Po pár minutách se výsledek opakovaného testu mírně zvýšil, a to bezmála k 1 promile.

„Muži byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. V současné době probíhají úkony přestupkového řízení,“ doplnil Bajcura.