Ulicemi Prachatic brázdí nový Taxík Maxík

zdroj prachatice.eu

PRACHATICE – Po Prachaticích od minulého týdne jezdí nový Taxík Maxík. Tato doprava je určena pro potřeby seniorů a osob se zdravotním postižením. Taxík je speciálně upraven také pro vozíčkáře a na území města funguje od roku 2016.

O předání nového vozidla informovala za kancelář starosty města Prachatice Hanka Rabenhauptová. „Doprava Taxíkem Maxíkem se v Prachaticích dočkala nového vozu. Zakoupen a přestavěn pro potřeby i těžce zdravotně handicapovaných byl vůz Ford Tourneo Grand Connect. Služba speciální zvýhodněné dopravy je pod hlavičkou Konta bariéry, lékárny Dr. Max, projektu Senzační senioři a města Prachatice,“ uvedla.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na začátku minulého týdne z rukou starosty města Jana Bauera převzal klíče od nového vozu Taxíku Maxíku za provozovatele společnost KreBul, o.p.s. Zdeněk Krejsa. „U slavnostního přestřižení pásky byli také pánové Karel Hrůza, senior a Adam Pošta, vozíčkář se svojí matkou. Na nové auto se v době přestávky přišla podívat i řada zastupitelů (poznámka redakce: předání se konalo v době jednání Zastupitelstva města a jeho přestávky), hostů i dalších občanů,“ popsala Hanka Rabenhauptová.

zdroj prachatice.eu

Taxík Maxík poskytuje dopravu speciálně upraveným vozem i pro vozíčkáře a je určena pro potřeby seniorů a osob se zdravotním postižením. Díky Nadaci Charty 77 / Konta bariéry město získalo 500 000 korun na nákup a přestavbu vozu.

Taxík Maxík v Prachaticích

Seniorům a lidem s handicapem na území města Prachatice pomáhá už od roku 2016. Za rok přepraví bezmála osm set klientů.

Dopravu je nutné si vždy objednat nejméně jeden den dopředu, a to na telefonním čísle 736 647 337. Za kilometr se hradí 10 korun.

zdroj prachatice.eu
zdroj prachatice.eu
zdroj prachatice.eu

zdroj: prachatice.eu