Vykradl dům i auto v Blatné. Nic netušící majitelé zatím spali

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

STRAKONICKO – Škodu za 38 000 korun způsobil dosud neznámý pachatel, který se vloupal do jednoho z rodinných domů v Blatné. Uvnitř zatím spali jeho majitelé. Z domu odnesl několik věcí, mezi nimiž byly také klíče od automobilu. Ten si odemkl a vykradl ho. Po pachateli nyní pátrají policisté, kteří přivítají jakoukoliv informací vedoucí k jeho dopadení.

K vloupání došlo v úterý 5. března 2024 v době od dvou do šesti hodin ráno v ulici Jiráskova v Blatné. „Do domu pachatel vnikl přes zajištěnou branku a dále neuzamčenými dveřmi, v době kdy jeho majitelé spali klidným spánkem. Z chodby domu odcizil černou kabelku, klíče od vozidla, batoh se svazkem klíčů, pánskou koženou peněženkou s doklady včetně finanční hotovosti. Zmizela i pracovní vesta černé barvy. Pachatel prohledal i okolí domu a z kůlny odcizil sekeru zn. Fiskars,“ popsala policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Za pomoci nalezených klíčů se pak dostal i do před domem zaparkovaného automobilu. „Z něho odcizil nářadí, aku rozbrusku značky Bosch, aku vrtačku včetně kufru stejné značky, kufr s nářadím (šroubováky, kleště) značky Nare a pracovní horolezecký postroj,“ vyjmenovala policejní mluvčí.

Případ vyšetřují blatenští policisté, kteří přivítají jakoukoli informaci, která by mohla vést k dopadení pachatele či pachatelů. „Sebemenší poznatky volejte, prosím, na telefonní číslo 974 237 710,“ žádá Nováková.