Náš plácek. Projekt v Budějovicích otevře hřiště u základních škol veřejnosti

zdroj c-budejovice.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Od letošních Velikonoc se rozšíří počet hřišť, které mohou Budějovičtí využívat. O víkendech, svátcích a prázdninách budou lidem (a hlavně dětem) otevřena sportoviště u základních škol Bezdrevská, Grünwaldova a Pohůrecká.

„Náš plácek je projekt, který děláme z toho důvodu, že na západ od našich hranic je běžné, že školní hřiště v době, kdy není výuka a družiny, jsou otevřená veřejnosti. Chceme to vyzkoušet i v Českých Budějovicích a věříme, že se o to lidé budou starat tak, jak mají. Schválně jsme to nazvali ´Náš plácek´, protože to opravdu považujeme za ´jejich´ plácek,“ vysvětlil první náměstek primátorky Petr Maroš, který je garantem celé akce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na Velký pátek (29. března) tedy začne na třech školách zkušební provoz. Pokud se osvědčí, budou lidem otevřeny plácky i u dalších škol. Sportoviště budou zabezpečena hlídací službou, která bude dohlížet na dodržování návštěvního řádu.

V základní škole Pohůrecká bude plácek před otevřením rozšířen, protože tamní občané dlouhodobě volají po venkovních aktivitách pro děti. Na místě tak vyrostou nové herní prvky pro menší děti.

„To zpřístupnění bude zdarma, může přijít skutečně kdokoliv a my budeme jedině rádi, když děti zvedneme od počítačů a mobilů,“ dodal s úsměvem Petr Maroš.

Prostory budou otevřeny v určené dny od 8:00 do 19:00 hodin a o prázdninách od 8:00 do 20:00 hodin.

zdroj: c-budejovice.cz