Matka nechala dvouletou holčičku v rozpáleném autě a odešla ke kadeřnici

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TÁBOR – Nepochopitelný případ se v úterý odehrál v Táboře. Matka zde nechala dítě upoutané v autosedačce v jejím automobilu. K plačící dvouleté holčičce museli strážníci, kteří byli na místo přivoláni, povolat hasiče i zdravotníky. Když bylo dítě vyproštěno, dostavila se i jeho matka z nedalekého kadeřnictví.

O případu informoval mluvčí táborské městské policie Pavel Šimek. „Krátce po třinácté hodině vyjížděla pohotovostní hlídka do Vančurovy ulice, kde v osobním automobilu sedělo plačící dítě upoutané v autosedačce,“ uvedl mluvčí. Automobil stál na přímém slunci a teplota vzduchu v tu dobu dosahovala 26 °C. Byl uzamčený a okna měl stažená pouze o 1 centimetr.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vzhledem k tomu, že přibližně dvouletá holčička byla v nebezpečí ohrožení života, přivolali strážníci okamžitě hasiče a zdravotníky. „Ve stejném okamžiku, kdy hasiči dítě z vozu vyprostili, se na místo dostavila jeho matka, která byla v nedalekém kadeřnictví. Přehřátá dívenka byla záchranáři transportována do zdravotnického zařízení,“ doplnil Šimek.