Aneta Langerová oslaví v táborském Divadle Oskara Nedbala 20 let na scéně

Aneta Langerová (zdroj Divadlo Oskara Nedbala Tábor / foto Helena Kadlčíková)

TÁBOR – Aneta Langerová v polovině března vydala nové album, v němž zavzpomínala na dvacet let její kariéry. K této příležitosti pojede koncertní turné. Jednou z jeho zastávek je i Divadlo Oskara Nedbala v Táboře.

„Je jedna zázračná krajina, kde každému zní jeho píseň jediná…” Takhle poeticky uvádí Aneta Langerová své nové dvojalbum, které vyšlo 15. března 2024 a v němž zavzpomínala na dvacet let se zpěvačkou, která jednou měla na hlavě šachovnici, jako první v historii české popkultury zažila mileniální davovou psychózu, zatímco chtěla jen hrát a zpívat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vroucím přáním Anety je, aby se slavilo – jak jinak – hudbou po celý rok na samostatných koncertech s její milovanou kapelou a smyčcovým triem po celé naší zemi i na Slovensku. Zázračná písně krajina 20 LET je název koncertního turné jehož táborská zastávka se uskuteční v úterý 16. dubna od 19:00 hodin ve velkém sále Divadla Oskara Nedbala Tábor.

„Nezapomenutelní Ivan Král a Michal Hrůza mě navedli na ten rozhodující krok tvořit své vlastní písně. Honza Muchow byl průvodcem při natáčení mých prvních autorských písní, za což mu ze srdce děkuji. Dal mi prostor. A to je něco, co mladý člověk neví, že může mít, jen to někde ve skrytu duše cítí. Díky Martinu Ledvinovi za Jsem, Jakubovi Zitkovi za naše společné radosti při práci Na Radosti i za eleganci Dvou sluncí,” vzpomíná Aneta.

Těšit se můžete na výpravné aranže písní, které Aneta připravila společně s producentem, kapelníkem a klavíristou Jakubem Zitkem, i na další hudební překvapení.