Vážná nehoda na Českokrumlovsku: Po čelním střetu utrpěli zranění dva lidé

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

ČESKOKRUMLOVSKO – (AKTUALIZOVÁNO) Vážná nehoda se stala dnes ráno u Mirkovic na Českokrumlovsku. Čelně se tu střetly dva osobní automobily. Při nehodě utrpěly zranění dvě osoby. Na místo vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému a povolán byl i vrtulník letecké záchranné služby.

O nehodě informoval policejní mluvčí Miroslav Šupík. Došlo k ní v pátek 12. dubna 2024 v půl deváté ráno. „U Mirkovic se čelně střetla dvě vozidla. Provoz je na místě řízen kyvadlově,“ sdělil mluvčí. Komplikace lze na této trase očekávat až do dvanácti hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Při střetu utrpěli zranění oba řidiči osobních automobilů. Museli jsme použít vyprošťovací zařízení. U nehody přistál také vrtulník letecké záchranné služby,“ uvedla na sociální síti X mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Jak informovala mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková, k nehodě byly vyslány tři pozemní posádky z Českého Krumlova a vzlétl vrtulník. „Sedmadvacetiletý muž zůstal zaklíněný ve vozidle, utrpěl mnohačetná poranění, která ho bezprostředně ohrožovala na životě. Záchranáři jej zajistili žilním vstupem, uvedli do umělého spánku, uložili do celotělové vakuové matrace, podali léky na podporu oběhu a zástavu krvácení. Poté byl muž ve vážném stavu letecky transportován na anesteziologickoresuscitační oddělení českobudějovické nemocnice,“ popsala mluvčí záchranářů.

Do českobudějovické nemocnice na urgentní příjem záchranáři převezli sanitkou také třiačtyřicetiletého muže. „Při střetu utrpěl poranění v oblasti trupu a dolních končetin. Pacientovi byla před transportem poskytnuta přednemocniční neodkladné péče. Jeho stav se jevil jako středně závažný,“ doplnila Kafková.