Ve dvou českobudějovických školách vznikají nové tělocvičny

zdroj c-budejovice.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovičtí školáci se už za pár měsíců mohou těšit na nové sportovní haly. Přístavba sportovní haly ve dvorním traktu v areálu Základní školy Dukelská začala vloni v květnu. A další sportovní hala se staví také na Základní škole Máj I. Obě haly budou dětem k dispozici od příštího školního roku.

„Snažíme se zajistit Budějčákům moderní a bezpečná místa, kde budou moci sportovat. Nedávno jsme dali hlavně dětem k dispozici venkovní hřiště u třech základních škol – Naše plácky (informovali jsme zde). Zároveň vnímáme, že musíme rozšiřovat i vnitřní prostory pro školní výuku, protože tělocvičny mnohdy kapacitně nedostačují. Ve dvou budějovických základních školách se ale situace už brzy změní,“ prohlásil 1. náměstek primátorky Petr Maroš.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Přístavba sportovní haly ve dvorním traktu v areálu Základní školy Dukelská začala vloni v květnu a skončí v červnu. Funkčně navazuje na úsek tělovýchovy ve východním křídle budovy, má dvě nadzemní podloží a pod nimi se počítá s hromadnou garáží pro dlouhodobé parkování i nekrytým parkovacím stáním. Stavba propojí původní tělocvičnu s hlavní chodbou školy. „Na střeše bude oplocená terasa přístupná krytou lávkou z úrovně třetího patra. Přístavbou výtahu zajistíme bezbariérový přístup. Ta nosná konstrukce tělocvičny je z prefabrikovaného skeletu,“ přibližuje Petr Maroš.

Další sportovní hala se staví také na Základní škole Máj I, kde vzniknou dva cvičební sály, posilovna a zázemí se šatnami a umývárnami. Zvýší se možnosti relaxačních a posilovacích cvičení žáků ve třídách se sportovním zaměřením, které budou prováděny pod odborným vedením. „Samozřejmostí je také, stejně jako na Dukelské, zajištění bezbariérového přístupu do navazujících objektů vnější svislou plošinou a vnitřním výtahem v objektu I. stupně,“ dodává 1. náměstek. I tato sportovní hala bude dětem k dispozici od příštího školního roku.

zdroj c-budejovice.cz
zdroj c-budejovice.cz
zdroj c-budejovice.cz