Při vážné nehodě na Českobudějovicku utrpěli zranění dva lidé

zdroj HZS Jihočeského kraje

ČESKOBUDĚJOVICKO – Vážná dopravní nehoda se stala v pondělí ve večerních hodinách mezi Bavorovicemi a Hlubokou nad Vltavou. Střetly se tam dva osobní automobily a dodávka. Záchranáři ošetřili dva zraněné, které oba transportovali na traumatologické centrum českobudějovické nemocnice.

Nehoda se stala po půl šesté večer v pondělí 15. dubna 2024 na silnici II/105 mezi Bavorovicemi a Hlubokou nad Vltavou. „Na místě zasahovali profesionální hasiči z českobudějovické stanice u Bavorovic. Po srážce dvou osobních aut a dodávky vyprostili z jednoho osobního vozidla zraněného řidiče pomocí nůžek a rozpínáku,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

U nehody zasahovaly tři pozemní posádky záchranné služby z Českých Budějovic. „Záchranáři ošetřili dva účastníky nehody. Muž středního věku utrpěl středně těžké poranění v oblasti horní končetiny a hrudníku. Po poskytnutí přednemocniční péče byl transportován na traumacentrum nemocnice v Českých Budějovicích. Tamtéž byla převezena i druhá zraněná žena s pohmožděním hrudníku,“ popsala mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková.

zdroj HZS Jihočeského kraje
zdroj HZS Jihočeského kraje
zdroj HZS Jihočeského kraje