Policie pátrá po dívce ze Strakonic. Nevrátila se do dětského domova

STRAKONICE – Kriminalisté vyhlásili na začátku celostátní pátrání po pohřešované dívce z Dětského domova Počátky. Dívka byla na povolené vycházce u své matky ve Strakonicích, do domova v Počátkách se ale po jejím skončení již nevrátila.

O pohřešované dívce informovala policejní mluvčí Jaromíra Nováková. „V pondělí 15. dubna 2024 vyhlásili strakoničtí kriminalisté celostátní pátrání po pohřešované svěřenkyni Dětského domova Počátky. Svěřenkyně dětského domova byla na povolené vycházce u matky ve Strakonicích, ze které se měla právě v pondělí vrátit zpět do výchovného ústavu,“ popsala policejní mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dívka je 158 centimetrů vysoké štíhlé postavy, má zelené oči a hnědé středně dlouhé rovné vlasy. Na levém předloktí má vytetované malé srdíčko, malý úsměv, na stehně levé nohy rozvětvené žilky a nad kotníkem nápis. Při odchodu měla na sobě oblečenou bílou mikinu, černou vestu, světlé kalhoty a bílé boty značky NIKE.

Podle informací policie se jedná se o dívku, která utíká opakovaně. S největší pravděpodobností se bude pohybovat ve Strakonicích. „Jakékoli informace o pobytu či pohybu pohřešované dívky sdělte na kterékoliv policejní služebně nebo na lince 158,“ žádá Nováková.