Problémový bezdomovec opět ve Strakonicích. Zaměstnává strážníky i zdravotníky

zdroj Městská policie Strakonice

STRAKONICE – Byl klid po pěšině, než se jeden muž bez domova po nějaké době zase vrátil do Strakonic. Zhruba měsíc velmi intenzivně zaměstnává i městskou policii. Jeho důvěrným přítelem je alkohol, a od toho se odvíjí všechny jeho zoufalé situace.

Jak uvedla mluvčí strakonické městské policie Jaroslava Krejčová, extrémně se mu vyvedl například čtvrtek 4. dubna. „Krátce po půl čtvrté odpoledne si ustlal ve spacáku v parčíku u nádraží. Oznamovatelka nahlásila, že vůbec nekomunikuje. Ukázalo se, že vypil lahev rumu. Nadýchal tři celé dvacet tři promile alkoholu. Přesto se dal vbrzku dohromady a přivolaný lékař konstatoval, že odvoz na záchytku nutný není,“ sdělila mluvčí městské policie ve Strakonicích.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po třech hodinách, kdy se oklepal z deliria, přišlo další oznámení. „V půl sedmé volali z Billy u nádraží, že tam ukradl Baileys za tři sta sedmdesát korun. Neuběhla ani půlhodina a ozval se Lidl. Když totiž neuspěl v Bille, zkusil v konkurenčním marketu pronést dva litrové rumy. Půlku jedné flašky pro jistotu, kdyby přes pokladnu neprošel, vypil ihned,“ popsala Krejčová. Po příjezdu hlídky byl ve stavu, kdy se neudržel na nohou, do příjezdu záchranky už jen bezvládně ležel. „Kolik měl promile alkoholu v dechu, nebylo kvůli jeho stavu možné zjistit. Záchranáři ho odvezli do nemocnice,“ zkonstatovala mluvčí městské policie.

Dotyčný muž dal o sobě zase vědět po čtyřech dnech. „V úterý 9. dubna už ve čtvrt na osm ráno telefonovali z Billy u nádraží, kam si došel pro snídani v podobě dvou lahví Amundsen vodky a jedné minerálky za šest set šestnáct korun. Během šetření v marketu muž bez domova zkolaboval. Strážníci ho uvedli do stabilizované polohy. Lékař konstatoval, že muž prodělal abstinenční záchvat,“ řekla Krejčová.

Ani ne po hodině po této události ho spatřila hlídka vycházet z prodejny Coop ve Smetanově ulici. Strážníci pro jistotu do obchodu zašli a z kamerového záznamu zjistili, že propašoval dvě láhve Bacardi za 699 korun. „Po dalších dvou hodinách ho hlídka načapala, jak spí u kina Oko. V tento okamžik muž strážníkům sám předal nedopitý rum, aby prý v pití nepokračoval. Všechna jeho protiprávní konání dostala na stůl přestupková komise,“ dodala mluvčí strakonické městské policie.