VIDEO: Zdrogovaný řidič se prohnal Soběslaví téměř 150 kilometrovou rychlostí

zdroj Policie ČR

TÁBORSKO – Policisté na Táborsku na začátku tohoto týdne pronásledovali řidiče, který na sebe upozornil svou rychlou jízdou. Řidič nereagoval na výzvy k zastavení a ulicemi Soběslavi se proháněl až 150 kilometrovou rychlostí. Honička skončila nehodou, kdy ujíždějící muž nezvládl na mostě řízení a havaroval.

Hlídka policistů prováděla v pondělí 15. dubna 2024 v odpoledních hodinách v Soběslavi prováděla dohled na silnici číslo 1/3, když si policisté všimli rychle jedoucí Škody Octavia směřující od Veselí nad Lužnicí směrem na Klenovice. „Policisté se rozhodli, že vozidlo a jeho řidiče zkontrolují. Jakmile se za vozidlem vydali, jeho řidič šlápl na plyn a začal policistům ujíždět. Hlídka ve služebním vozidle použila při stíhání Octavie zvukové i světelné výstražné zařízení a rozsvícený nápis ´STOP POLICIE´,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidiče nezastavilo ani to a zareagoval zrychlením. „Ulicemi Soběslavi se proháněl rychlostí téměř sto padesát kilometrů v hodině. Z hlavní silnice odbočil vlevo směrem na obec Vesce. Na mostě pak nezvládl řízení a havaroval do svodidel a zábradlí,“ popsala mluvčí policie. Ve automobilu cestovali tři lidé, jedna žena a dva muži. Policisté okamžitě na místo zavolali zdravotníky ke zraněné ženě a hasiče k zajištění vozidla proti požáru a na úklid vozovky.

zdroj Policie ČR

Pětatřicetiletý muž za volantem policistům uvedl, že se snažil ujet, protože nevlastní řidičský průkaz a navíc si měl před jízdou zapálit údajně jednoho jointa marihuany. „Policisté u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. Dále se muž podrobil orientačnímu testu na drogy, který byl pozitivní na THC. Následně byl převezen do nemocnice na vyšetření, které je spojeno s odběrem biologického materiálu. Právní kvalifikace případu se bude odvíjet od znaleckého posudku,“ sdělila Pokorná.