FOTO: Mladá řidička pod vlivem alkoholu narazila na Prachaticku do domu

zdroj Policie ČR

PRACHATICKO – Ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách došlo v Chlumanech na Prachaticku k nehodě. Řidička osobního automobilu tam kvůli vysoké rychlosti vyjela mimo silnici a narazila do domu. Při nehodě utrpěly zranění dvě ženy. Jak se ukázalo, řidička byla pod vlivem alkoholu.

Nehoda se stala ve čtvrtek 18. dubna 2024 na silnici III. třídy v obci Chlumany. „Mladá řidička osobního vozidla VW Golf vlivem nepřiměřené rychlosti vyjela s vozidlem mimo komunikaci a následně narazila do domu. Naštěstí se jednalo o neobývanou část domu, kde se v tu chvíli nikdo nenacházel,“ uvedla policejní mluvčí Martina Joklová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Při dopravní nehodě řidička i její spolujezdkyně utrpěly zranění, se kterými byly převezeny do nemocnice. Tuto informaci potvrdila také mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková. „Záchranáři ošetřili dvě lehce zraněné ženy a převezli je do spádové nemocnice,“ sdělila.

Policisté u řidičky provedli orientační dechovou zkoušku. Ta ukázala bezmála jedno promile alkoholu v dechu. Mladá řidičky navíc není držitelkou řidičského průkazu.

Poškozenou část domu musel posoudit statik. Hasiči proto zabezpečili prostor okolo domu a místo vymezili páskou. „Do Chluman byla vyslána posilová jednotka se stabilizačním kontejnerem a zároveň byla vyžádána pomoc pracovníků firmy Eg.d. Hasiči mezitím vystěhovali část věcí ze zasažené části domu,“ popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Statik rozhodnul o stržení části štítové zdi a upřesnil, kde dům prostředky HZS podepřít a stabilizovat. Krátce po půl šesté velitel podal zprávu, že určená část zdi je stržena a stavba je dle pokynů statika zajištěna. Policie na silnici vedoucí v bezprostřední blízkosti omezila rychlost. Velitel zásahu písemně předal staticky zabezpečený dům majiteli,“ doplnila mluvčí hasičů.

Další šetření dopravní nehody provádí prachatičtí dopravní policisté.

zdroj Policie ČR
zdroj Policie ČR
zdroj Policie ČR
zdroj Policie ČR
zdroj HZS Jihočeského kraje
zdroj HZS Jihočeského kraje
zdroj HZS Jihočeského kraje
zdroj HZS Jihočeského kraje