Poznejte dobrovolnictví na vlastní kůži: Dny dobrovolnictví 2024 jsou tady!

zdroj KreBul o.p.s.

JIHOČESKÝ KRAJ – Česká republika se chystá na událost, která propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Ve dnech 25. až 28. dubna 2024 proběhnou Dny dobrovolnictví. Akce, do které se zapojí na 180 organizací v různých krajích České republiky nabídne lidem více než 300 dobrovolnických akcí.

Dny dobrovolnictví jsou příležitostí, jak mohou lidé nahlédnout do různých oblastí dobrovolnictví, pochopit jeho hodnotu a případně si jej sami vyzkoušet. Dny dobrovolnictví jsou také příležitostí setkat se s lidmi, kteří dobrovolně věnují svůj čas a energii pro dobro ostatních. Je to inspirativní zážitek, který může měnit nejen životy těm, kterým dobrovolníci pomáhají, ale i samotným dobrovolníkům.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Dny dobrovolnictví přinášejí širokou škálu aktivit, od čtení pohádek dětem, přes ekologické akce jako je sázení stromků až po sportovní hry v domově pro seniory. Zapojit se můžete jednoduše, stačí navštívit webové stránky www.dnydobrovolnictvi.cz a najít si aktivitu, která Vás bude bavit. Přijít můžete sami, nebo vzít i celou rodinu.“ dodává ke Dnům dobrovolnictví ředitelka Jihomoravského dobrovolnického centra Kateřina Petrášová, která je zároveň nositelkou myšlenky celorepublikových Dnů dobrovolnictví.

Akci organizují Regionální dobrovolnická centra, jejichž posláním je propojovat organizace s dobrovolníky, ale i další neziskové organizace. Po úspěšném loňském ročníku Dny dobrovolnictví rozšířily svou působnost o dalších 6 krajů po celém Česku. Zahájení proběhne v Plzni, a to odbornou konferencí s názvem „Kde i DOBRO uzdravuje“. Konference, kterou pořádá Regionální dobrovolnické centrum Plzeňského kraje TOTEM, z. s. se uskuteční ve středu 17. dubna 2024 v Plzni. Tématem konference je dobrovolnictví ve zdravotnictví – výzvy, zkušenosti a perspektivy dobrovolnické služby v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních.

Veškeré informace o Dnech dobrovolnictví mohou zájemci najít na webových stránkách www.dnydobrovolnictvi.cz, kde je uveden přehled všech akcí v jednotlivých krajích České republiky. Takže pokud přemýšlíte o dobrovolnictví, je ten správný čas to zkusit. Kdy jindy než teď!

Dny dobrovolnictví proběhnou v těchto krajích: Hlavní město Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina, Královehradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Plzeňský kraj, Ústecký kraj a Zlínský kraj.

A co se bude dít v jižních Čechách?

24. dubna 2024 bude na Teologické fakultě Jihočeské univerzity prezentace organizací pracující s dobrovolníky, odpoledne pak proběhne diskuzní panel
25. dubna 2024 Den otevřených dveří s Hafíkem, Divadlo Víti Marčíka
26. dubna 2024 prezentace na školách či společné tvoření na charitativní akce

Pro další informace můžete kontaktovat Regionální dobrovolnické centrum Jihočeského kraje, a to buď prostřednictvím e-mailu dobrovolnik@rdcjk.cz, nebo na telefonním čísle 728576381.