Muž chytil chráněného vodního savce a choval ho u své chaty

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Českobudějovičtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality vyšetřují případ neoprávněného chovu chráněného savce. Muž na podzim loňského roku chytil ve volné přírodě vydru a tu pak choval v oploceném výběhu u své chaty. V případě prokázání viny mu hrozí až tři roky vězení.

O případu informoval policejní mluvčí Milan Bajcura. „Čtyřiašedesátiletý muž měl dle zjištěných a doložených skutečností na podzim loňského roku chytit ve volné přírodě Vydru říční, kterou poté přechovával u své rekreační chaty v oploceném výběhu,“ popsal policejní mluvčí. Při prohlídce chaty policisté nalezli také vypracovanou kůži vydry.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro naplnění skutkové podstaty přečinu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami, kdy si o pár dnů později podezřelý muž převzal usnesení o zahájení trestního stíhání, které je vedeno na svobodě,“ sdělil Bajcura.

Muži hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci a jiné majetkové hodnoty.