Muž chtěl na Prachaticku spáchat sebevraždu. Pátrala po něm policie

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRACHATICKO – Po osmatřicetiletém muži z Benešovska pátrali ve čtvrtek policisté na Prachaticku. Muž chtěl totiž podle informací policie spáchat sebevraždu. Zoufalého muže se jim naštěstí podařilo včas najít. Policisté ho tedy předali do péče zdravotníků.

O případu informovala policejní mluvčí Martina Joklová. „Volarští policisté dostali ve čtvrtek ráno informaci od votických policistů, že by se mohl v jejich územním obvodu nacházet osmatřicetiletý muž, po kterém pátrají z důvodu obavy o jeho život,“ uvedla mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na sociální síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Muž podle informací policejní mluvčí vyrozuměl svou rodinu s tím, že se loučí se životem. Policisté ihned po muži začali intenzivně pátrat. Zoufalého muže se jim podařilo v pořádku vypátrat. „Byl plně při vědomí a s policisty komunikoval, jen ve špatném psychickém stavu. Díky rychlému a profesionálnímu zásahu volarských policistů se tak muži dostala včasná lékařská pomoc, za což jim patří poděkování,“ dodala Joklová.