Letní kino Háječek v Budějovicích láká na filmy, jógu a zrekonstruované toalety

zdroj Letní kino Háječek

ČESKÉ BUDĚJOVVICE – Přestože první projekce proběhne až 7. června, během posledních týdnů bylo v Letním kině Háječek rušno. Město se totiž pustilo do dlouho očekávané rekonstrukce toalet a úprav povrchů. Provozovatelé jsou z proměny nadšeni a těší se na zahájení filmového léta.

Budějovické letní kino odstartuje letošní sezónu v novém, nebo alespoň přešitém kabátě. Ihned po vstupu do areálu si pravidelní diváci všimnou nové dlažby, která nahradila starý rozbitý asfalt. Prostor tak působí přívětivějším dojmem. „Z letošních investic města do areálu kina jsme nadšeni.” říká Daniel Habrda z provozního týmu. Jeho kolegyně Kristýna Vacková dodává: „Toalety byly opravdu slabým místem a nebylo příjemné tam chodit, přestože ty pánské se staly tak trochu ikonickými. Teď už ale máme krásně opravené toalety odpovídající všem současným normám a požadavkům a je to změna, které si návštěvníci všimnou na první pohled.”

zdroj Letní kino Háječek

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na sociální síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Do letňáku skutečně bez bariér

Kromě rekonstrukce stávajících toalet se kino dočkalo i vybudování té bezbariérové. Přestože bezbariérovou část hlediště provozovatelé zřídili hned po převzetí kina před čtyřmi lety, kompletní bezbariérovost prostoru chyběla. „Vybudování bezbariérového zázemí je pro kino velmi důležité. Být tu pro každého a hlavně tak, aby pro něj návštěva kulturního zařízení byla pohodlná, je i jedním z cílů všech kulturních institucí ve městě. Do letňáku můžete dorazit na vozíku nebo i s vodicím psem,” upřesňuje Daniel Habrda.

Kino pro každého

Letošní letní filmová nabídka slibuje pestrou paletu žánrů. Na své si přijdou diváci velkých amerických produkcí, evropských nezávislých filmů i českých komedií. „Sezónu otevřeme rodinným filmem Wonka s doprovodným čokoládovým programem. Budeme pokračovat třeba českou komedií Sladký život, neopomeneme ale ani oceněné filmy jako Úsvit a Bratři. Diváci se ale mohou těšit i na aktuální novinky jako je Furiosa, noví Mizerové nebo plánovaný Zápisník alkoholičky. Náročnějším cinefilům můžeme nabídnout například Dokonalé dny nebo Sucho,” líčí Kristýna Vacková.

I letos bude kino pokračovat v konceptu tematických pátků, tedy projekcí s doprovodným tematicky zaměřeným programem. Některé z tematických večerů jsou věnované dětem. V červnu se můžeme těšit například na Princeznovský večer s čajovým dýchánkem a baletní lekcí, starší publikum se může těšit na oblíbený Francouzský večer s degustací francouzských vín a zákusků. Areál nebude hostit jen filmové zážitky, jako každý rok se objeví několik divadelních představení a koncertů.

zdroj Letní kino Háječek

„Chceme, aby areál žil i jinak než filmem. Naší letošní novinkou jsou proto jógová odpoledne. Nedaleký soutok řek a park přímo vyzývá k aktivnímu odpočinku, takže venkovní jóga v prostoru letňáku byla jasná volba,” říkají provozovatelé kina.

I láska k filmu prochází žaludkem

Háječek je již tradičně místem, kam se mohou diváci vydat už několik hodin před filmem a užít si příjemný večer s dobrým jídlem a pitím. Areál kina a bar otevírá v červnu a červenci v 19 hodin. “V tomto roce jsme opět obměnili nabídku nápojů a jídla, připravili několik novinek v menu. Diváci se mohou těšit například na Letní Drink Háječek, šumivé růžové Frizzante, dva druhy piva a točený Cider Magnetic Apple. Novinkou bude i nový gril, který bude v provozu pátek, sobotu a dny s očekávanou větší návštěvností. Jeho menu bude neméně zajímavé, v nabídce bude vždy masové i vegetariánské jídlo a nově pikador či Hmyzí burger. A na vybraných projekcích potkáte třeba i pojízdný stánek se zmrzlinou,” láká diváky David Matějíček.

zdroj Letní kino Háječek